T G T F

بلاگ

سبک رومی

چهارشنبه, 16 مهر 1399 ساعت 08:16

متریال و مصالحی که در نما رومی استفاده میشود و نحوه استفاده از آنها باعث متفاوت شدن نما رومی با دیگر سبک های نما ساختمان میشود و این متریال ها و نحوه اجرای آنها نما ساختمان را لوکس و شیک میکنند . عمده متریال هایی که در نما کلاسیک و نما رومی استفاده میشود سنگهای تراورتن ، گرانیت ، مرمر و ... میباشد .
البته در بعضی از نماهای کلاسیک به جای استفاده از سنگ از سیمان استفاده میشود با این کار هزینه اجرا و متریال پایین می آید و در هزینه ها صرفه جویی میشود حال بهتر است با تفاوت های این دو نوع متریال برای نماهای کلاسیک اشنا شویم .

نما رومی سیمانی

نمای رومی که با سیمان اجرا میشود شکوه و زیبایی خاصی نسبت به دیگر نماهایی دارد که با سیمان اجرا میشوند . و در اصل زیبایی و عظمتی که نماهای رومی سیمانی دارند با دیگر نماهای سیمانی قابل مقایسه نیست . در اصل نمای کلاسیک به دلیل داشتن پیچیدگی و جزییات و تزیینات بسیاری که در طراحی و اجرای آن وجود دارد موجب زیبایی بیش از اندازه این نما در مقایسه با دیگر نماها میشود . با توجه به اینکه نمای رومی سیمانی نسبت به نمای روی سنگی هزینه کمتری دارد بسیاری از کارفرمایان از این نوع نما استفاده میکنند البته بهتر است که از سیمان سفید استفاده کنیم تا جزییات و تزیینات بهتر دیده شوند و جلوه بیشتری در نما داشته باشیم . نمای کلاسیک سیمانی بیشتر در ویلاها و نما ویلا استفاده میشود و برای کسانی که میخواهند ویلایی شیک و لوکس و بی نظیر داشته باشند مناسب است .

نما رومی سنگی

نما کلاسیک وقتی با سنگ های طبیعی طراحی و اجرا میشود به شیک ترین و زیباترین درجه خود میرسد . نما کلاسیک سنگی بیشتر در آپارتمان ها مسکونی ، اداری ، تجاری و ... استفاده میشود . نما کلاسیک و نما رومی لوکس و شیک است و از منحصر به فرد ترین سبک های نما ساختمانی بحساب می آید . سنگ هایی که در نما رومی سنگی استفاده میشود مواردی مانند تراورتن ، گرانیت و مرمر هستند و نوع رنگ و بافت این این سنگ ها باید به شکلی باشد که جزییات و تزیینات به خوبی دیده شوند برای مثال بهتر است از رنگ های سفید ، کرم و قهوه ای استفاده کنید تا شکوه و عظمت ساختمان به بالاترین درجه خود برسد.
سبک رومی شبیه به سبک نئوکلاسیک هست با این تفاوت که ظاهری با شکوه تر و مجلل تر دارد.
هم از رم باستان نشات میگیرد هم ایران باستان
مانند تخت جمشید.
در این سبک نمای ساختمان ها رومی اما داخل مدرن و نئوکلاسیک مباشد
اصلی ترین مصالح سنگ است و هزینه ی بالایی دارد گاهی اوقات برای هزینه ی کمتر از سیمان استفادا میکنیم

ویژگی های این سبک

قوس های عریض با نقش های ریز و برجسته

ستون هایی کوتاه و کاملا مدور، به گونه ای در این سبک ساخته شده اند که ستون های زاویه دار جایگاهی در این سبک ندارند.

سرستون ها در کنار پنجره ها طراحی منحصر به فردی دارد.

دارای ریزکاری و جزئیات فراوان

4768 نظرها

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

آرکی

مهندسین مشاور تتیس کار خود را در زمینه خدمات مهندسی، معماری داخلی و طراحی منظر از سال 1394 آغاز نموده است و در راستای فعالیت حرفه ای معماری تا کنون ارائه گر پروژه های موفق معماری و طراحی داخلی بوده است. مهندسین مشاور تتیس با بهره گیری از توان بالای هنری، علمی و فنی تیم طراحی- مهندسی دانش آموخته و آشنا به روشهای مدرن جهان و نیز برخورداری از تمامی امکانات اجرایی و عمرانی توانسته فضاهایی متنوع و کارآمد در پروژه های تجاری، فرهنگی، مسکونی، صنعتی، اداری و ... ارائه دهد.
شرکت حرکت نرم فلات تتیس، با داشتن نمونه هاى گسترده و موفق خود ، آماده پاسخگویى به تمامى سوالات شما کارفرمایان عزیز مى باشد.